Rychnów-Kolonia 11, 62-814 Blizanów
+48 62 751 04 82
biuro@chenczke-logistic.pl

Pomidory

Chenczke – produkcja pomidorów

W E G R O W I T. W E S E L L I T.

 

 

O nas

Rodzinne gospodarstwo Chenczke zostało założone w 1991 roku przez Krzysztofa i Anne Chenczke i zajmuje się produkcją i konfekcjonowaniem pomidorów. To dziadek Krzysztofa nauczył go jak uprawiać warzywa i zaszczepił w nim miłość do pracy w gospodarstwie. Teraz cała rodzina kultywuje tradycję uprawy smacznych pomidorów. Obecnie trzej synowie założycieli firmy zajmują się gospodarstwem: Damian zaangażowany jest w sprzedaż i dystrybucję, Mariusz i Kamil dbają o produkcję.

Gospodarstwo ogrodnicze Chenczke, które położone jest w samym sercu Polski, od wielu lat należy do czołowych polskich producentów warzyw szklarniowych i dostarcza na rynek produkty ekologiczne najwyższej jakości. Nasze pomidory są cenione za jakość i doskonały smak. Produkcja odbywa się w wysoce wyspecjalizowanych szklarniach w których zastosowany został szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych m.in., komputerowe sterowane klimatem i podlewaniem podłoża, ochronę biologiczną i zapylanie roślin przez trzmiele. Biologiczna ochrona roślin jest absolutnym priorytetem produkcji w naszym gospodarstwie!

Najwyższa jakość produktów jest potwierdzona certyfikatami: GLOBAL-GAP (niezależny, dobrowolny systemem zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla pierwotnej produkcji rolnej.) i BRC (międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności , który jest znany, stosowany i uznany przez wiele sieci supermarketów na całym świecie). W 2012 pomidory gospodarstwa Chenczke zostały nagrodzone prestiżowym certyfikatem „Doceń Polskie”, którego honorowym patronem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dzięki licznym wyróżnieniom i certyfikatom, marka Chenczke jest rozpoznawalna na rynku krajowym i zagranicznym jako producent pomidorów wysokiej jakości. Ciężka praca, kolejne inwestycje i zaangażowanie całej rodziny pozwalają utrzymać silną pozycję gospodarstwa wśród producentów warzyw i owoców. Wiele uwagi poświęca się bezpieczeństwu produkcji oraz doskonaleniu jakości pomidorów. Bo liczy się jakość!

 

Technologia

Rozwój technologiczny jest nierozłącznym elementem prowadzenia przyjaznego środowisku gospodarstwa. W naszym gospodarstwie specjalistyczne szklarnie zapewniają idealne warunki wzrostu i dojrzewania owoców. Pomidory uprawiane są na wełnie mineralnej Grodan według najnowszych wytycznych stosowania podłóż mineralnych. Udogodnienia technologiczne pozwalają na utrzymanie optymalnego środowiska cieplarnianych, a zintegrowany system komputerowy pomaga zarządzać czynnikami uprawy. Gospodarstwo wykorzystuje nowoczesne systemy automatycznego sterowania podlewaniem, regulacji wilgoci, przepływu powietrza oraz poziomu emisji CO2.

Dzięki energooszczędnemu systemowi sztucznego oświetlenia proces fotosyntezy rośli jest możliwy nawet w okresie niskiego naturalnego nasłonecznienie, co zapewnia stałą wydatność uprawy. Ponadto, w celu uzyskania jak najlepszych warunków rozwoju i ochrony roślin przed szkodnikami stosowana jest uprawa biologiczna, w tym naturalne metody zapylania przez trzmiele.

Przez lata ciężkiej pracy wypracowaliśmy własne efektywne procedury zbierania pomidorów, co pozwoliło na stworzenie jednego z najnowocześniejszych zakładów sortujących w Polsce. Pomidory zbierane są ręcznie prosto do skrzynek umieszczonych na „miniciągnikach” Robocar, co pozwala na redukcję czas zbioru owoców do minimum. Następnie, sortowanie owoców odbywa się za pomocą profesjonalnego sprzętu Maf Roda, który jest odpowiedzialny za precyzyjne sortowanie pomidorów przeznaczonych do sprzedaży. Posortowane i zważone pomidory są starannie pakowane i umieszczone w magazynach, skąd docierają do dystrybutorów i konsumentów.

W dążeniu do doskonałości, rodzina Chenczke współpracuje z wiodącymi europejskimi firmami i instytutami naukowymi, miedzy innymi korzystamy z pomocy Doradztwa Ogrodniczego. Ponadto, w ostatnich latach gospodarstwo było odwiedzane przez producentów pomidorów i międzynarodowych doradców z Holandii, Francji, Anglii, Czech, Korei i Kanady. Metody i technologie uprawy w naszym gospodarstwie są zgodne z wszelkimi obowiązującymi normami europejskimi, czego dowodem jest otrzymany Global-GAP Certyfikat, który potwierdza jakość naszych produktów dzięki wdrożeniu systemu HACCP w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Wieloletnie doświadczenie oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwalają nam na uprawę pomidorów, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród konsumentów. Niemniej jednak, gospodarstwo ogrodnicze rodziny Chenczke stale rozbudowuje powierzchnie szklarniowe i dąży do poprawy standardów produkcji w celu zaspokojenia nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Nasze pomidory

Zajmujemy się uprawą tradycyjnych okrągłych pomidorów jak i pomidorów gronowych które są coraz bardziej popularne na Polskim rynku. Obecnie gospodarstwo obejmuje 15 hektarów powierzchni produkcyjnej, co umożliwia zebranie 8000 ton pomidorów rocznie. Pomidory są dostępne w sprzedaży od kwietnia do listopada, zarówno na rynkach krajowych jak i zagranicznych.

ADMIRO:
to tradycyjna wielkoowocowych odmiana, która ma wyjątkowe walory smakowe. Cechuje ją atrakcyjny głęboki kolor z charakterystycznym połyskiem, a owoce tej odmiany zachowują wyjątkową świeżość i trwałość jeszcze długo po zerwaniu. MERLICE to odmiana pomidora gronowego o jednolitym kolorze i doskonałym smaku. Łodygi oraz szypułki są długie i twarde co pozwala pomidorom zachować świeżość na dłużej.